Profesjonalne farby do włosów

Profesjonalne farby do włosów

Profesjonalne farby do włosów

Jedna z najbardziej spektakularnych zmian, czyli zmiana koloru włosów. Czasami efekt końcowy zaskakuje same klientki, mamy nadzieje, że w Twoim przypadku, zawsze pozytywnie. Ważne są nie tylko Twoje umiejętności, ale też wykorzystywane do koloryzacji produkty. Profesjonalne farby do włosów różnią się od tych, które znajdują się na drogeryjnych półkach. Nie jest dobrym pomysłem wykonywanie zabiegu z wykorzystaniem farby klientki. Powinnaś wybrać dobre farby do włosów, przez Ciebie sprawdzone i przetestowane. Przede wszystkim koloryzacja musi być bezpieczna, jak również trwała i z przewidywalnym efektem.

Roślinne profesjonalne farby do włosów

Barwniki stosowane w farbach mają różne pochodzenie, które stały się podstawą do wyróżnienia dwóch podstawowych rodzajów farb. Pierwsze z nich to roślinne farby do włosów. Już sama nazwa wskazuje, że bazują przede wszystkim na składnikach o pochodzeniu naturalnym, z środowiska roślinnego. Składnikami pigmentacyjnymi są ekstrakty pozyskiwane m.in. z korzeni, liści i kory. Czasami też są to kora dębu i rumianek.

Wśród roślinnych farb najpopularniejsze są farby z henną. W ich przypadku intensywność jest uzależniona od początkowego, naturalnego odcienia włosów. Z liści indygowca srebrzystego otrzymujemy profesjonalne farby do włosów zwane indygo. Barwnik jest koloru niebieskiego i cechują się dużą odpornością na światło. Czy jednak roślinne produkty to skuteczne profesjonalne farby do włosów? Przy koloryzacji w salonie wykorzystuje się je rzadko, ponieważ trudniej jest z ich pomocą osiągnąć zamierzoną głębię i intensywność koloru. Farby roślinne pozwalają na zmianę koloru o ok. 2 tony. Świetnie sprawdzą się, jeżeli klienta oczekuje podkreślenia swojego naturalnego koloru, a także przywrócenia włosom blasku oraz świeżości.

Syntetyczne – czy tylko z amoniakiem?

Profesjonalne farby do włosów to przede wszystkim produkty syntetyczne, w których zastosowano barwniki oksydacyjne. Farbowanie odbywa się w alkaicznym środowisku. W wyniku podwyższonego pH dochodzi wewnątrz struktury włosa do zwiększenia objętości keratyny. Dzięki temu możliwe jest lepsze przenikanie barwnika. Profesjonalne farby do włosów występują w wersji z amoniakiem i bez tego chemicznego składnika. Amoniak transportuje barwnik do środka, jest więc nośnikiem pigmentu. Wrażliwa skóra głowy i osłabione włosy potrzebują łagodniejszego składu, dlatego powstały profesjonalne farby do włosów bez amoniaku, w których zastąpiły go m.in. sole amonowe. W związku z tym taka farba nie podrażnia wrażliwej skóry i jest praktycznie bezwonna.

Trwała i półtrwała koloryzacja

W salonie fryzjerskim nie stosuje się raczej farb tymczasowych, które utrzymują się na włosach tylko do pierwszego umycia. Profesjonalne farby do włosów to w większości przypadków produkty trwałe. To oczywiście najskuteczniejsza metoda koloryzacji z możliwością wyboru koloru spośród szerokiej palety odcieni. Taka farba jest w stanie pokryć w 100% siwe włosy, nie wypłukuje się też podczas mycia. Należy jednak umiejętnie dobierać jej stężenie, aby uzyskać pożądany efekt bez niespodzianek. Półtrwałe farbynp. Artistique Seasons charakteryzują się z kolei użyciem oksydantów o mniejszym stężeniu – 1,7 – 3%. Dobrze sprawdzają się przy niewielkich zmianach, maksymalnie o 2 tony. Niekiedy są stosowane do pogłębienia koloru. Nie zawierają w swoim składzie substancji wybielających, dlatego też nie ufarbujemy przy ich pomocy włosów na kolor znacznie jaśniejszy niż naturalny.

Chcąc wykonać bezpieczną i trwałą koloryzacje, wybieraj zawsze profesjonalne farby do włosów, pamiętając przy tym, że masz do wyboru produkty z amoniakiem i innymi nośnikami barwnika, które nie podrażniają wrażliwej skóry głowy. Klientka prosi o farbowanie przyniesioną przez siebie farbą? Nie ryzykuj, postaw na sprawdzony produkt dla dobra klientki i Twojego imienia.

Może Cię zainteresować wpis jak idealnie dobrać kolor włosów.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *