Koloryzacja bezamoniakalna – rewolucja na rynku fryzjerskim

Koloryzacja bezamoniakalna – rewolucja na rynku fryzjerskim

Koloryzacja bezamoniakalna – rewolucja na rynku fryzjerskim

Producenci kosmetyków profesjonalnych, mają na uwadze ochronę i zdrowy wygląd naszych włosów. Dlatego wprowadzili na rynek preparaty do barwienia bezpośredniego, które nie zawierają amoniaku i utleniaczy. Dzięki nim można bezpiecznie zmienić kolor o kilka odcieni, podkreślić ich intensywność, przyciemnić włosy oraz odświeżyć połysk. Dlatego też, koloryzacja bezamoniakalna proponowana jest przez coraz większe grono salonów fryzjerskich, stawiające na pielęgnację włosów.

Artistique Seasons – bezpieczna koloryzacja na każdą porę roku

Artistique Seasons – bezpieczna koloryzacja bezamoniakalna

Moją uwagę zwróciły farby bezamoniakalne Seasons marki Artistique. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych, gwarantują idealne pokrycie siwych włosów w bardzo krótkim czasie – 15 minut, intensywny kolor oraz jedwabiście lśniący połysk. Farba ta jest idealną i w pełni bezpieczną alternatywą dla osób z wrażliwą skórą głowy, jak również dla kobiet w ciąży. Jej skład w żaden sposób nie przyczynia się do powstawania podrażnień oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Cały proces tego rodzaju koloryzacji nie różni się w dużej mierze od tradycyjnego farbowania włosów. Jedyną, odmienną ale jednocześnie konieczną czynnością, jest umycie włosów szamponem oczyszczającym Artistique Cleansing przed przystąpieniem do koloryzacji! Jest to niezbędny etap, gdyż usuwa pozostałości lakieru, pianki i innych preparatów, które używamy na co dzień do stylizacji włosów. Poprzez ten proces łuska zostaje rozchylona, a włos idealnie przygotowany na przyjęcie farby.

Elementem, który odróżnia tę koloryzację od tradycyjnej techniki farbowania, jest przede wszystkim aktywator. Jest on mniej inwazyjny, dzięki czemu koloryzacja bezamoniakalna jest bezpieczniejsza dla naszych włosów. Cechą charakterystyczną farb bez amoniaku jest również stopniowe wymywanie się koloru, dzięki czemu znika problem z nagle pojawiającym się i często mało estetycznie wyglądającym odrostem.

Tonowanie w 5 minut – Artistique Beach Blond

Tonowanie włosów w 5 minut - Artistique Beach Blond

Niewątpliwie każdą z nas, po wyjściu od fryzjera, zachwyca efekt końcowy koloryzacji. Idealny odcień, sprężystość, zapierający dech w piersiach połysk – do czasu…. Nagle kolor płowieje, staje się matowy, platyna zamienia się w pożółkły blond, a my zadajemy sobie pytanie jak temu zaradzić? Na szczęście jest na to sposób, w dodatku bardzo bezpieczny! Wystarczy pięciominutowa, bezamoniakalna farba z serii Beach Blond marki Artistique, która w połączeniu z dedykowanym do niej lotionem, w krótkim czasie przywróci włosom pożądany odcień. To doskonała metoda odświeżenia i korekty blond koloru bez użycia mocnych, chemicznych produktów.

Bezamoniakalna koloryzacja nie tylko dla kobiet!

Artistique Men Haircolor - koloryzacja bezamoniakalna dla mężczyzn

Jeszcze do niedawna wydawać się mogło, że koloryzacja włosów jest zabiegiem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla kobiet. Nic bardziej mylnego! Na przestrzeni lat, na rynku, pojawiło się wiele preparatów barwiących, przeznaczonych również dla mężczyzn. Panowie rzadko decydują się na drastyczne zmiany jeśli chodzi o kolor. Bardziej pożądanym efektem, staje się przywrócenie siwym włosom ich naturalnego odcienia. Z wiekiem bowiem produkcja pigmentu zmniejsza się, włosy blakną i siwieją. Dla większości mężczyzn staje się to problemem na tyle, że szukają dla siebie optymalnych rozwiązań, by skutecznie ale w możliwie jak najbardziej naturalny sposób ukryć siwe włosy.

Zastosowanie farby w naturalnym kolorze pozwala przywrócić młody wygląd i dodać twarzy blasku. Experience Men Hair Color marki Artistique, to gama sześciu, naturalnych odcieni, od ciemnego brązu po średni blond. Odżywcza, kremowa formuła farb, w naturalny sposób pokrywa i redukuje siwe włosy. By osiągnąć naturalny, chłodny (popielaty) efekt pokrycia siwizny w 60%, należy pozostawić produkt na włosach przez 20 minut. Natomiast jeśli celem jest pokrycie 80% siwych włosów, należy pozostawić na nich farbę przez 30 minut. Koloryzacja bezamoniakalna gwarantuje naturalne efekty – nie pozostawia niechcianych konturów, a kolor wypłukuje się bardzo równomiernie.

Men Hair Color nadaje włosom piękny blask i zapewnia doskonałe nawilżenie. Farba jest niezwykle prosta w aplikacji. To idealne rozwiązanie w zakresie koloryzacji dla mężczyzn preferujących naturalny wygląd. Warto zaznaczyć, iż włosy w wyniku koloryzacji zmieniają swoja strukturę. Sam proces farbowania powoduje, że łuski włosa otwierają się, by wchłonąć barwnik do środka. Ważne zatem jest, by do pielęgnacji włosów farbowanych używać kosmetyków specjalnie do nich przeznaczonych. Nie tylko wzmacniają one cebulki włosa ale również chronią kolor przed nadmiernym jego wypłukiwaniem się.

Koloryzacja bezamoniakalna i jej zalety

Farby bez amoniaku są zdecydowanie łagodniejsze w swoim działaniu od tradycyjnych farb przeznaczonych do koloryzacji włosów. Nie uwrażliwiają, nie uszkadzają ich naturalnej struktury. Ponadto brak amoniaku powoduje, że włosy nie są narażone na dodatkowe i niepotrzebne wysuszenie. Podsumowując dochodzimy do wniosku, iż farbowanie wcale nie musi być destrukcyjne dla naszych włosów.
Zatem… może warto zaryzykować i zacząć przygodę z bezpieczną, bezamoniakalną koloryzacją?

Przeczytaj na naszym blogu fryzjerskim także o koloryzacji półtrwałej.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *