Termoloki

Termoloki, czyli robimy fale i loki z wałkami na ciepło.

Każda kobieta, która ma proste włosy choć raz w życiu chciała mieć loki, a te z lokami marzą o wygładzeniu. Do wystylizowania loków można użyć wielu dostępnych sprzętów, które sprzedaje hurtownia fryzjerska Progress Września. Wszystko zależy od upodobań i tego jaki ma być efekt końcowy. Do popularnych sprzętów ostatnich lat należą bez wątpienia termoloki. Jest to zestaw kilku lub kilkunastu wałków o różnej średnicy zamknięty w podgrzewanym urządzeniu zasilanym elektrycznie. Jak mówi nazwa wałków takich używamy na ciepło i właśnie pod wpływem temperatury wałeczków tworzą się nam na głowie piękne fale i loki.

Jak prawidłowo używać termoloki?

Wałków elektrycznych należy używać zgodnie z podaną instrukcją na opakowaniu producenta. Dodatkowo należy pamiętać, aby używać ich na włosach suchych, nigdy mokrych lub wilgotnych. Jeśli Twoje włosy tego wymagają lub chcesz uzyskać trwalszy efekt możesz użyć również kosmetyków do stylizacji czy chroniących przed wysoką temperaturą. Po nagrzaniu wałków możesz przystąpić do nawijania ich na włosy. W zależności od długości włosów czy efektu jaki chcesz uzyskać wybieraj odpowiednią średnicę wałków, im mniejsza tym skręt będzie bardziej widoczny. Warto też wiedzieć, że termoloki można użyć nawet na bardzo krótkich włosach. Po nałożeniu ich na całą głowę wystarczy pozostawić je na około 15-20 minut. Taki czasy wystarczy aby włosy pięknie się skręciły i nabrały objętości. Na koniec wystarczy, że utrwalisz je odrobiną lakieru czy nabłyszcza i gotowe!

Jak wybrać najlepsze termoloki dla siebie?

Termoloki różnią się głównie ilością i średnicą wałków. W zależności od efektu jaki mają zapewnić należy wybrać zestaw o takich samych średnicach dla równego skrętu włosów. Naturalne, nieregularne fale i loki uzyskasz kupując wałki o różnych średnicach. Należy zwrócić uwagę także z jakiego tworzywa wykonane są wałeczki. Najlepszym materiałem będzie ceramika, która nagrzewa się równomiernie oddając też niezmiennie temperaturę włosom, zapewniając im tym samym bezpieczeństwo. Wałki zazwyczaj pokryte są miękkim materiałem, by nie niszczyć włosów podczas nawijania.