Nożyczki fryzjerskie

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie.

Nożyczki fryzjerskie są głównym narzędziem pracy fryzjera, dlatego bardzo ważne jest aby były idealnie dopasowane do dłoni. Tylko dobrze leżące w dłoni nożyczki gwarantują precyzję cięcia i komfort pracy. Przy wyborze musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar, kształt i wagę oraz materiały z jakich zostały one wykonane. Czego oczekują najlepsi styliści i barberzy od nożyczek? Po pierwsze precyzji strzyżenia – nożyczki fryzjerskie muszą zachować ostre krawędzie tnące przez wiele lat. W zależności od upodobań możesz wybrać takie z ostrzem mikroząbkowanym lub nie – czyli ślizgowe. Nożyczki fryzjerskie powinny być wzbogacone o śrubę regulującą docisk ostrzy podczas strzyżenia. Po drugie ważna jest ergonomia zapewniająca wiele pozycji pracy ręki i kierunków cięcia oraz ostroga podtrzymująca palec a odciążająca dłoń. Leworęczny fryzjer wybiera dokładnie tak samo, ale z oferty nożyczek fryzjerskich typu left. Hurtownia fryzjerska Progress Września to miejsce, gdzie kupisz najwyższej jakości nożyczki fryzjerskie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek fryzjerskich?

Materiał z jakiego są wykonane nożyczki do włosów.

Nożyczki fryzjerskie wykonane są przeważnie ze stali hartowanej. Decyduje ona nie tylko o trwałości nożyczek i ich odporności na np. korozję, ale także o ostrości. Różnice we właściwościach nożyczek fryzjerskich wynikają z różnych technologii i temperatur hartowania. Obecnie pokrywa się także nożyczki laminatem w celu dodania im modnego designu lub powłoką wzmacniającą np. tytanem.

Typ ostrza nożyczek fryzjerskich.

Na rynku dostępne są nożyczki fryzjerskie, których ostrza mają krawędzie wypukłe albo fazowane. W tym przypadku wybór zależy od indywidualnych preferencji fryzjera.

Rozmiary nożyczek fryzjerskich.

5,0” i 5,5” – to mniejsze nożyczki odpowiednie dla kobiet, dobrze leżą w drobnych dłoniach. To także rozmiar, który pozwala na wykonanie bardziej precyzyjnych cięć. Nożyczki do włosów 6,5” oraz 7” czy nawet 7,5” – większe nożyczki fryzjerskie, odpowiednie dla mężczyzn i stylistów o dużych dłoniach i palcach. Nożyczki w tym rozmiarze przydadzą się także do cięcia długich włosów.

Podstawowe rozmiary nożyczek fryzjerskich i ich długości w centymetrach:

4,5 cala – 11,5 cm
5 cali – 12,7 cm
5,5 cala – 14,0 cm
6 cali – 15,3 cm
6,5 cala – 16,6 cm
7 cali – 17,8 cm
7,5 cala – 19,1 cm

Waga nożyczek fryzjerskich.

Najlepszym wyborem są nożyczki stosunkowo lekkie, praca z nimi będzie o wiele przyjemniejsza. Kciuk nie będzie tak obciążony jak w przypadku cięższych modeli. Obecnie na rynku można znaleźć nożyczki z aluminiowym uchwytem redukującym ich wagę nawet o 1/3.

Kształt nożyczek fryzjerskich.

Ergonomia jest w tym przypadku bardzo ważna. Nożyczki muszą mieć taki kształt, żeby fryzjer nie odczuwał przeciążenia nawet po kilku godzinach intensywnej pracy.

Nożyczki fryzjerskie dobrej jakości z gwarancją producenta.

Wybierając nożyczki sugeruj się opiniami doświadczonych fryzjerów i barberów oraz specyfikacją producenta. Jeśli nadal masz wątpliwości doradcy w hurtowni fryzjerskiej Progress Września, chętnie pomogą. Warto skorzystać z fachowych rad. W przypadku niektórych narzędzi producent oferuje dożywotnią gwarancję, dzięki temu zyskujesz pewność co do jakości oferowanych nożyczek. Najlepsze jakościowo nożyczki fryzjerskie są wykonane z polerowanej wysoko gatunkowej stali szlachetnej o najwyższej twardości i bez dodatku niklu. Musisz wiedzieć, że jeżeli stal zawiera nikiel to użytkowanie nożyczek może wywoływać alergię u osób uczulonych (także klientów). Bardzo często zdarza się, że jakość nożyczek idzie w parze z wyższą ceną – pamiętaj jednak, że dobry sprzęt posłuży Ci wiele lat. Inwestycja w dobre nożyczki fryzjerskie zawsze się opłaca!

Jak prawidłowo dbać o nożyczki fryzjerskie?

Każdy fryzjer chciałby, żeby nożyczki do włosów służyły mu jak najdłużej, nie każdy jednak pamięta jak prawidło się z nimi obchodzić. Mowa tu o odkładaniu ich w przypadkowe miejsca, zamiast do specjalnego stojaczka, etui, czy kabury fryzjerskiej. Nie powinno zapominać się o oczyszczeniu nożyczek fryzjerskich po strzyżeniu przy użyciu specjalnej szczoteczki. Naganne jest przystąpienie do kolejnego cięcia z włosami na ostrzach po poprzedniej usłudze. Regularne 2- 3 krople oliwki na ostrza co kilka przyczyni się do ich konserwacji, a tym samym żywotności. Warto także dodać, że nożyczki fryzjerskie służą tylko wyłącznie do cięcia włosów.