Gdy nasze włosy po zimie wołają „na pomoc”!

Gdy nasze włosy po zimie wołają o pomoc

Gdy nasze włosy po zimie wołają „na pomoc”!

Wraz z odejściem zimy żegnamy się z ciepłymi czapkami, mrozem, silnym wiatrem i suchym, ogrzewanym powietrzem. Takie kilkumiesięczne warunki niewątpliwie źle wpływają na stan i kondycję naszych włosów. Co wobec tego zrobić, by powitać wiosnę błyszczącymi i zdrowymi włosami i nie wstydzić się zdjęcia czapki? Czy włosy po zimie potrzebują specjalnej pielęgnacji?

Jak dbać o włosy po zimie? Po pierwsze regeneracja!

Niezależnie od rodzaju i stanu włosów warto wraz z nadejściem wiosny przeprowadzić kuracje, które wspomogą ich regenerację i odbudowę. W tym okresie sięgajmy po maski regenerujące, dzięki którym włosy po zimie odzyskają miękkość i sprężystość. Niewielka ilość kosmetyku nakładana na włosy chociaż jeden raz w tygodniu, pozostawiona na włosach przez co najmniej 10 min, z całą pewnością poprawi ich kondycję oraz zapewni włosom piękny połysk.

Niewątpliwie większość salonów fryzjerskich posiada w swoim wachlarzu usług zabiegi odbudowujące i nawilżające strukturę włosów. Dlatego jeżeli mamy taką możliwość, warto wybrać się do salonu fryzjerskiego. By pod okiem profesjonalisty, skorzystać z intensywnej kuracji regenerującej włosy. Zabieg ten nazywany często „sauną”, przeprowadzany jest za pomocą nawilżacza parowego. Niewielka ilość maski odżywczej poddana działaniu ciepła, intensywnie przenika w głąb struktury włosa, zapewniając jednocześnie jego regenerację oraz optymalne nawilżenie. Dzięki takiej kuracji włosy już po pierwszym zabiegu odzyskują swoją witalność, sprężystość oraz piękny połysk.

Po drugie włosy po zimie wymagają pielęgnacji

Zabiegiem, który niewątpliwie gwarantuje rewelacyjne efekty, jest ultradźwiękowa pielęgnacja włosów przy użyciu pielęgnicy. Urządzenie to na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjna prostownica do włosów, ale… jej zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest pielęgnacja, a nie prostowanie! Do przeprowadzenia takiego zabiegu niezbędne jest dogłębne oczyszczenie włosów szamponem oczyszczającym. Otworzy on łuskę włosa, by za pomocą ultradźwięków i promieniowania podczerwieni dogłębnie odżywić jego strukturę. W tym celu na oczyszczone, delikatnie podsuszone zimnym powietrzem włosy, nakładamy intensywną maskę regenerującą Kosswell Repair Mask lub Artistique Intens Mask. Każdy pielęgnacyjny produkt, można dodatkowo wzbogacić o keratynę Allerga, która jest naturalnym budulcem włosa. Dodając ją do maski uzyskasz jeszcze lepsze efekty.

A cóż począć w sytuacji, gdy w dobie panującego wirusa salony piękności są nieczynne?

Korzystając z tego, iż obecnie więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, przygotujmy dla naszych włosów domowe SPA.  Wystarczy oczyszczający szampon Artistique Cleansing Shampoo, silnie nawilżająca maseczka do włosów Kosswell Macadamia Mask oraz czepek foliowy, który zakładamy na głowę po aplikacji maski. Następnie przez kilka minut, ciepłym strumieniem suszarki do włosów, ogrzewamy głowę, zakładamy ręcznik i taki kompres zostawiamy na 30 min. Ciepły nawiew suszarki spowoduje, że składniki odżywcze dotrą głębiej do struktury włosa. Dzięki czemu staną się one bardziej sprężyste i błyszczące.

Istotne znaczenie ma również codzienna pielęgnacja, a co za tym idzie – wybór odpowiedniego szamponu i odżywki. Najlepsze rezultaty osiągniemy stosując kosmetyki z tej samej serii. Dlatego decydując się na zakup, należy kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Szampony i odżywki do włosów zniszczonych powoli, aczkolwiek skutecznie odbudowują ich strukturę i zapobiegają nadmiernemu plątaniu. W efekcie znika problem z rozczesywaniem oraz rozdwajającymi się końcówkami.

By dać włosom odetchnąć po ciężkim dla nich zimowym sezonie, starajmy się unikać ciężkich kosmetyków do stylizacji. A także nadmiernego używania suszarki, lokówki czy też prostownicy. Jeżeli natomiast nie wyobrażamy sobie bez nich codziennej stylizacji, warto sięgnąć po preparaty ochronne, zabezpieczające włosy przed szkodliwym działaniem ciepła. Tu z pomocą przychodzi rewelacyjny produkt Kosswell Protective Keratin, spray, który po aplikacji tworzy ochronna barierę dla włosów, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie wysokiej temperatury.

Do dzieła zatem!
Profesjonalne maski, odpowiednia pielęgnacja – wszystkie te terapie odżywcze z całą pewnością odratują włosy po zimie, by olśniewać swym blaskiem tej wiosny.

Udostępnij ten post

Comment (1)

  • Natalia Reply

    Świetny artykuł! Napewno skorzystam z któregoś sposobu na poprawę kondycji włosów!

    21 kwietnia 2020 at 22:26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *