Szczotki do włosów

Szczotki do włosów – szybki sposób na zdrowy wygląd włosów

Jednym z podstawowych narzędzi fryzjerskich jest szczotka do włosów. Na półkach naszej hurtowni fryzjerskiej znajdziesz różnego rodzaju szczotki do włosów w zależności od potrzeb i ich przeznaczenia. Najbardziej popularne do użytku domowego są te z naturalnym włosiem, gdyż nie tylko rozczesują włosy, ale również je wygładzają. Masz do wyboru również takie z drewnianymi czy plastikowymi igłami, z drewnianą rączką czy całkowicie wykonane z plastiku. Szczotki w całości drewniane będą pomagały w unormowaniu sebum włosów przetłuszczających się. Zaś szczotki do włosów z naturalnym włosem dzika polecane są do pielęgnacji włosów doczepianych. Znajdziesz u nas również profesjonalne szczotki fryzjerskie służące do modelowania włosów wykonane z tworzyw ceramicznych czy wzbogacone tourmaliną.

Szczotki do włosów w salonie fryzjerskim.

Codzienne użytkowanie szczotek do włosów w salonie fryzjerskim powoduje, że muszą one spełniać określone wymagania. Po pierwsze te narzędzia fryzjerskie powinny być wygodne i łatwe w użytkowaniu. Ale również odporne na działanie środków do stylizacji włosów czy środków do dezynfekcji. Jakość ich powinna znajdować się na pierwszym miejscu, dlatego musisz zwrócić uwagę by szczotka posiadała solidny uchwyt. Do wyboru masz uchwyty z tworzywa sztucznego, drewna, włókna szklanego, gąbki czy gumy. Igły na szczotce powinny charakteryzować się dobrą jakością, a mogą być wykonane z naturalnego włosia dzika, nylonu, silikonu oraz metalu. Niezwykle ważny jest również korpus szczotek, który ma wpływ na końcową formę fryzury, jego kształt decyduje o efekcie końcowym pracy fryzjera. Wybieramy tutaj z tych okrągłych, półokrągłych, płaskich, posiadających rurki z otworami wentylacyjnymi czy bez. Na rynku znajduje się również wiele szczotek pneumatycznych, wentylowane czy tunelowe z tworzywa sztucznego.

Hurtownia fryzjerska Progress Września przygotowała bogatą ofertę na szczotki fryzjerskie, które znajdą zastosowanie w domu do codziennej pielęgnacji włosów. Ale także takie, bez których praca stylisty w salonie fryzjerskim nie był by możliwa. Szczotki do modelowania włosów sprawdzają się także doskonale w barbershopie.