Grzebienie

Grzebienie w pracy fryzjera i w domu.

Grzebienie fryzjerskie zaliczamy do podstawowych narzędzi fryzjerskich i najbardziej popularnych akcesoriów do włosów używanych w domu. Nie ma salonu fryzjerskiego bez dobrych grzebieni. Są one użytkowane codziennie i dlatego muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów z precyzyjną jakością. W zależności od kształtu posłużą do różnych czynności przez rozczesywanie, dokładne wyczesywanie, stylizowanie, czy po profesjonalne strzyżenie.
Wysokiej jakości profesjonale grzebienie fryzjerskie wykończono z różnego rodzaju tworzyw sztucznych np. grafitu, karbonu, silikonu – by nadać im odpowiednich właściwości. Mowa tu o antystatyczności, czy odpowiedniej sztywności. A wszystko po to by sprostać oczekiwaniom fryzjerów i barberów.

Jakie są rodzaje grzebieni do włosów?

Grzebień do rozczesywania włosów.

Klasyczny grzebień z szeroko rozstawionymi zębami często posiada także rączkę. Posłuży nam również do rozczesywania włosów na mokro podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Grzebień do wyciskania fal.

Każdy fryzjer miał go w swoich rękach. Ma wygięty kształt i służy do podtrzymywania włosów podczas precyzyjnego formowania fal.

Grzebień do strzyżenia.

Służy do strzyżenia damskiego i męskiego krótszych i dłuższych włosów. Odpowiednio dobrana długość i gęstość zębów w grzebieniu do długości włosów ma tu znaczenie. Można znaleźć grzebienie węższe z jednym zębem na końcu, który posłuży do podziału włosów na sekcje i wykonania separacji.

Grzebień ze szpikulcem do koka.

Wyróżnia go metalowy lub plastikowy szpikulec. Taki grzebień przeznaczony jest do wydzielania poszczególnych pasm, tapirowania i wygładzania powierzchni włosów.

Grzebień do tapirowania włosów.

Z widelcem na końcu, przeznaczony do tapirowania, kontrolowania upięć i koków.