Pielęgnacja po keratynie. Gładkie i zdrowe włosy na dłużej

Pielęgnacja po keratynie. Gładkie i zdrowe włosy na dłużej

Pielęgnacja po keratynie. Gładkie i zdrowe włosy na dłużej

Gładkie i zdrowe włosy na dłużej. Idealnie proste… nie wszystkie włosy posłusznie reagują na oczekiwania swoich właścicieli. W związku z tym nie każda kobieta nosi gładkie i odpowiednio odżywione włosy. Zdarza się, że trudno jest je ujarzmić, puszą się i zdecydowanie nie prezentują się dobrze. Jedyna słuszna decyzja to keratynowe prostowanie włosów. Ale co dalej? Pielęgnacja po keratynie różni się od tej, jaką stosuje się na co dzień, przed zabiegiem. Włosy otrzymują solidną dawkę odżywienia oraz swojego naturalnego budulca. Zachodzą więc zmiany, do których muszą się przyzwyczaić. Aby efekt utrzymywał się dłużej, pielęgnacja po keratynie powinna być zgodna z zaleceniami fryzjera. Oto te najważniejsze!

Kluczowe dwa dni

Po zabiegu należy pozwolić włosom odpocząć, a więc rezygnujemy z wszelkich czynności, które są z nimi związane. Ponadto w tym czasie nie powinno się włosów związywać i upinać, najlepiej jeżeli będą swobodnie opadać na kark, ramiona, plecy, w zależności od długości. Unikaj wody, a więc zrezygnuj z mycia i chroń włosy przed wilgocią. Postaraj się, aby nie pojawiły się na nich żadne zagniecenia. Jeżeli takie zauważysz, wyprostuj delikatnie włosy prostownicą. Pielęgnacja po keratynie przez pierwsze 48 godzin to tak naprawdę tylko wyrzeczenia, które możesz jednak potraktować jako odpoczynek. Nie musisz przy swoich włosach robić praktycznie nic. Wyobraź sobie dwa dni bez mycia, czesania i układania. To się nazywa wygoda!

Pielęgnacja po keratynie tylko odpowiednimi kosmetykami

Musisz wiedzieć, że po zabiegu Twoja półka z kosmetykami przejdzie niemałą metamorfozę. Pielęgnacja po keratynie z pewnością wymagać będzie od Ciebie wymiany większości kosmetyków. Potrzebujesz preparatów przeznaczonych do włosów, które zostały poddane keratynowemu prostowaniu i tylko takie pozwolą Ci wydłużyć efekt zabiegu. Większość szamponów dostępnych na rynku posiada w swoim składzie substancje, które wypłukują keratynę. Używając ich, włosy szybko wrócą do swojego pierwotnego stanu. Podobnie jest z odżywkami i maskami. Pielęgnacja po keratynie powinna odbywać się z wykorzystaniem kosmetyków, które są wolne od alkoholu, silikonów i innych detergentów. Bardzo dobrze sprawdzają się kosmetyki z dodatkiem keratyny, a także bazujące na naturalnych składnikach, jak olej jojoba czy też olej słonecznikowy. Korzystaj z masek, które przedłużają trwałość efektów zabiegu, ale zrezygnuj z intensywnej pielęgnacji i środków o silnym działaniu.

Proste, ale skuteczne triki

Nie tylko stosowane kosmetyki, ale też sama technika mycia i pielęgnacji jest ważna. Po nałożeniu odżywki spłukujemy ją najpierw letnią, a potem zimną wodą, unikając w ten sposób otwierania się łusek włosa. Na końcówki nakładaj po umyciu olejek, który zabezpieczy je przed rozdwajaniem. Pielęgnacja po keratynie wymagać będzie od Ciebie również właściwej techniki suszenia, jeżeli oczywiście nie pozwalasz włosom wyschnąć bez traktowania ich gorącym powietrzem. Włosy będą gładsze i bardziej błyszczące, jeżeli suszyć je będziesz średnim nawiewem od góry do dołu. Musisz też pamiętać, że przynajmniej przez dwa tygodnie od zabiegu włosów się nie farbuje i nie rozjaśnia. To spowodowałoby, że łuski włosów na nowo by się otworzyły i nie byłoby spektakularnego efektu keratynowego prostowania.
Zdecydowałaś się na zabieg z keratyną? Chcesz mieć gładkie, zdrowo wyglądające, pełne blasku włosy? Pamiętaj, że pielęgnacja po keratynie wymaga stosowania się do kilku zasad, w przeciwnym razie nawet najlepiej przeprowadzony zabieg nie zagwarantuje Ci pożądanych efektów.

Przeczytaj na naszym blogu, kiedy warto wykonać keratynowe prostowanie włosów

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *