Potrzebny Ci fartuch fryzjerski.

Potrzebny Ci fartuch fryzjerski

Potrzebny Ci fartuch fryzjerski.

Jak wzbudzić zaufanie u klienta już przy pierwszym kontakcie, zanim jeszcze sięgniesz po nożyczki? Dobre wrażenie zrobisz na nim modnie zaaranżowanym wnętrzem, czystością w swoim salonie, ale też swoim schludnym wyglądem. Trudno jest sobie wyobrazić kucharza bez kucharskiego fartucha, tak samo fryzjer powinien mieć swój własny fartuch fryzjerski. Pełni przy tym nie tylko reprezentacyjną funkcję, ale też praktyczną, chroni ubranie przed zabrudzeniami. Można wykorzystać go ponadto jeszcze na kilka innych sposobów. Wciąż jednak nie wszyscy fryzjerzy z niego korzystają, uważając za zbędny gadżet, podczas gdy znajduje się na liście podstawowego wyposażenia profesjonalnego fryzjera.

Klasycznie w czerni

Fartuch fryzjerski zaliczany jest do odzieży ochronnej i taka jest też jego podstawowa funkcja. Ma chronić ubranie fryzjera przed zabrudzeniami, w tym farbą podczas koloryzacji i kosmetykami w trakcie stylizacji. Ubrany w niego pracownik salonu buduje pozytywny wizerunek marki, kreując ją na profesjonalną, a siebie samego na świadomego swoich obowiązków oraz znaczenia czystości i higieny w miejscu pracy. Ponadto fartuch fryzjerski ułatwia pracę, możemy przypiąć do jego kieszeni klamry, do których mamy szybki i wygodny dostęp podczas strzyżenia czy czesania klientki.

Fartuchy występują w różnych wzorach i kolorach. Najczęściej jednak pojawiają się czarne, czyli w kolorze symbolizującym ponadczasową elegancję. Są najbardziej uniwersalne, odporne na zabrudzenia i nawet przy niewielkich bieżących plamach będą prezentowały się schludnie. Czy można go zastąpić białym fartuchem? To kolor, który kojarzy nam się raczej z salonami z minionej już epoki, chociaż biel sprawdzi się w zupełnie innej roli.

Fartuch fryzjerski godny Twojego salonu

Kiedy go nosisz, musisz zaakceptować fakt, że staje się elementem identyfikacji Twojej osobistej marki. Świadczy on nie tylko o Twoim salonie, ale też o Tobie jako o osobie, dbającej o swój wygląd. Fartuch fryzjerski wykonany z dobrego jakościowo materiału będzie zdecydowanie lepiej się prezentował i układał na sylwetce niż jego tańsze odpowiedniki. Tkanina powinna być wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, aby na bieżąco można było usuwać z fartucha świeże plamy. Włosy w trakcie strzyżenia nie powinny trwale osadzać się na jego powierzchni. Aby się ich pozbyć, wystarczy przetrzeć materiał szczotką. Fartuch fryzjerski w czarnym kolorze nie powinien blaknąć na skutek częstego prania i kontaktu z wysoką temperaturą. W innym odcieniu nie może tracić swojej intensywności.

Fartuch fryzjerski występuje w wielu fasonach. Najpopularniejsze są fartuchy wiązane przy szyi i w pasie. Możemy je z łatwością dopasować do swojej sylwetki. Alternatywą są modele wiązane tylko w pasie, a także modne kamizelki, które prezentują się bardzo efektownie, podkreślają sylwetkę, są wygodne i zapewniają swobodę ruchów. Warto zdecydować się na fartuch z kieszeniami, przynajmniej jedną na przodzie. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce na klipsy i spinki. A także notes z długopisem przeznaczony np. do zapisywania terminów umawianych wizyt klientek czy też własnych inspiracji modowych.

Dodatkowo jednorazowe fartuchy

Przy zabiegach fryzjerskich z wykorzystaniem środków chemicznych przyda się dodatkowa ochrona odzieży zarówno fryzjera, jak też klientki. W tym celu korzysta się z jednorazowych fartuchów, które w przeciwieństwie do tych reprezentacyjnych występują często w białym kolorze. Są lekkie, łatwo się je zakłada, wykazują wysoką odporność na zaplamienia. A także wodę i inne trwałe zabrudzenia, które nie przenikają przez warstwę ochronną i eliminują ryzyko trwałych plam na odzieży.

Fartuch fryzjerski jest jak biznesowy uniform biurowy. W tym jednak przypadku nosimy go nie tylko ze względu na politykę firmy, ale też dla ochrony swojego ubrania. A także dla zachowania schludnego i czystego wyglądu.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *