Odżywka bez spłukiwania czy ze spłukiwaniem. A może obie?

Odżywka bez spłukiwania

Odżywka bez spłukiwania czy ze spłukiwaniem. A może obie?

Jak w prosty i szybki sposób, w domowym zaciszu poprawić kondycję swoich włosów? Regularnie stosować odżywki! Do wyboru jest odżywka bez spłukiwania i ze spłukiwaniem, nawilżająca do włosów suchych, wzmacniająca jako ratunek na nadmierne ich wypadanie, jak też wygładzająca i odbudowująca. Dla każdego coś odpowiedniego! Największą popularnością cieszą się odżywki ze spłukiwaniem, ale również odżywka bez spłukiwania dobrze pielęgnuje nasze włosy. Co wybrać?

Kompleksowo z odżywką ze spłukiwaniem

Jest wybierana częściej niż balsamy bez spłukiwania. Czy jednak słusznie? Aplikujemy ją bezpośrednio na włosy, po ich umyciu, kiedy są jeszcze wilgotne. Następnie pozostawiamy na kilka bądź kilkanaście minut i dokładnie spłukujemy letnią wodą. Nie możemy tego uczynić od razu, ponieważ chcemy, aby zawarte w kosmetyku składniki odżywcze odpowiednio dobrze wchłonęły się w strukturę włosa. Potrzebują na to ok. 5-15 minut. Ciepła woda powoduje, że łuski włosów się rozchylają, dzięki czemu proteiny i inne substancje cenne dla włosów mają doskonałe warunki do penetracji w głębsze warstwy włosa. Odżywki ze spłukiwaniem charakteryzują się zazwyczaj większą zawartością składników odżywczych, niż ma ich ta bez spłukiwania. Aby jednak się o tym przekonać, konieczne jest dokładne zapoznanie ze składem kosmetyków. Może się okazać, że wybrana odżywka ze spłukiwaniem będzie miała mimo to mniej cennych składników niż inna odżywka bez spłukiwania.

Bardzo docenianą przez kobiety zaletą tego typu kosmetyków jest brak tendencji do obciążania włosów. Ponadto charakteryzują się one dużą wydajnością. Musimy jednak poświęcić nieco więcej czasu na pielęgnację naszych kosmyków. Odżywka wymaga spłukania, zatem czas wieczornej kąpieli się wydłuża.

Odżywka bez spłukiwania, jeżeli cenisz sobie wygodę

Najpierw była odżywka ze spłukiwaniem, dopiero po jakimś czasie pojawiła się odżywka bez spłukiwania. Tempo życia kobiet znacznie przyśpieszyło, mają dzisiaj mniej czasu niż wcześniej na swoje własne przyjemności. Odżywka bez spłukiwania jest dla włosów jak energetyczna przekąska dla organizmu między kolejnymi posiłkami. Zarówno zaspokaja głód, jak też dostarcza cennych wartości odżywczych. Dodatkowo odżywka bez spłukiwania jest bardzo prosta w aplikacji, nie wymaga długich pielęgnacyjnych rytuałów. Wystarczy ją nałożyć na umyte i osuszone włosy… gotowe, nie wymaga ona spłukiwania. Możesz ją użyć, kiedy rano śpieszysz się do pracy lub szykujesz się na wielkie wyjście i nie masz zbyt wiele czasu. Jest to energetyczny zastrzyk dla włosów. Ponadto taka odżywka ułatwia rozczesywanie i stylizację, na pewno docenią to właścicielki niesfornych kosmyków. Odżywka bez spłukiwania ma jednak najczęściej mniej składników aktywnych niż odżywka ze spłukiwaniem. Nie powinno się jej traktować jako jej zamiennik, a raczej uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Zatem nie rezygnuj ani z odżywki ze spłukiwaniem, ani z odżywki bez spłukiwania. Obie są naprawdę dobrym wyborem dla Twoich włosów, każda jednak realizuje inną misję. Odżywka ze spłukiwaniem to kompleksowa pielęgnacja, z kolei ta bez spłukiwania to pielęgnacja last minute. Zatem każda kobieta znajdzie wśród tego typu kosmetyków coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś zabiegana i praktyczna, czy też możesz sobie pozwolić na więcej relaksu, możesz dobrze zadbać o swoje włosy. Odżywka powinna pojawić się na Twojej łazienkowej półce, a najlepiej dwie – jedna bez spłukiwania, a druga ze spłukiwaniem. Nigdy nie wiesz, która przyda Ci się bardziej dzisiaj i jutro.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *