Kształt brwi, a kształt twarzy. Prawidłowa regulacja brwi

Kształt brwi, a kształt twarzy. Prawidłowa regulacja brwi

Kształt brwi, a kształt twarzy. Prawidłowa regulacja brwi

Życzenie klientki traktujesz jak rozkaz, nie zawsze będąc przekonaną o słuszności wykonania zabiegu. Kobiety bardzo dużą uwagę zwracają na swoje brwi. Moda na stylizację oka zmienia się bardzo dynamicznie. Kiedyś cienkie, mocno wyregulowane, potem bardziej wyraziste i zdecydowanie grubsze. Kształt brwi dopasowujemy do urody i kształtu twarzy. Moda powinna być tylko inspiracją, a nie wzorem, do którego dążymy przy okazji każdej klientki, niezależnie od kształtu jej twarzy. Regulacja brwi nie jest zabiegiem trudnym, ale bardzo łatwo jest małym błędem zaburzyć proporcje całej twarzy.

Kształt brwi, w którym będzie Pani do twarzy

Kobiety przychodzą do kosmetyczki nie tylko w celu poprawy wyglądu, ale też po porady i wskazówki, jak lepiej o siebie zadbać i co warto w ich przypadku zmienić. Kształt brwi ma bardzo duży wpływ na proporcje twarzy. To od niego zależy, jak prezentować się będzie oko. Dążymy do tego, aby spojrzenie było podkreślone, koncentrowało uwagę, a oczy otwarte, optycznie powiększone. Nie ma jednak idealnie proporcjonalnej twarzy, a więc również łuki brwiowe nie będą nigdy identyczne. Dobrze wymodelowane brwi będą jednak łagodzić asymetrię, niewłaściwy wybór ich kształtu skutkuje jej podkreśleniem.

Przy twarzy owalnej kształt brwi powinien być możliwie jak najbardziej naturalny. Najlepiej wygląda zwężający się wyraźnie w kierunku zewnętrznym. Twarz owalna jest bardzo „elastyczna”, łatwo dopasować do niej odpowiednią fryzurę, makijaż i kształt brwi. Twarz okrągłą z kolei trzeba wydłużyć, a rysy twarzy wyostrzyć. Brwi powinny więc mieć bardziej trójkątny kształt z wyraźnie zaznaczonym najwyższym punktem. Unikamy zaokrąglonych brwi. Twarz podłużną będziemy skracać. W tym celu brwiom nadajemy w miarę prostą linię, dobrze sprawdzą się też brwi gęste. Jeżeli klientka ma twarz kwadratową, odwracamy uwagę od jej geometrycznych kształtów, proponując subtelne, delikatne i zaokrąglone łuki. Kształt brwi przy twarzy trójkątnej ma za zadanie zmniejszyć optycznie czoło. Zbliżamy więc i zagęszczamy ich początki.

Idealny kształt dzięki paskom do depilacji brwi

Tradycyjny wariant zabiegu regulacji brwi to oczywiście usuwanie włosków za pomocą pęsety. Wymaga to ogromnej precyzji oraz bardzo dokładnego wyznaczenia łuku brwi klientki. Z tej metody wciąż korzysta wiele kosmetyczek, pomimo że pojawiają się nowe możliwości. Pożądany kształt brwi osiągniemy, stosując paski do depilacji. Jedna ich strona jest pokryta woskiem. Mają różne kształty, w zestawie, tj. RefectoCil Brow Styling Strips znajduje się 30 par pasków podstawowych i 60 pasków dodatkowych. Są uniwersalne, z łatwością dopasujemy je do każdych brwi, nadając im odpowiedniego kształtu. Kształt brwi przy pomocy pasków można dowolnie modyfikować. Zanim wykonasz zabieg, przyłóż wybrany pasek do łuku brwiowego klientki. W ten sposób sprawdzisz, jak osiągnąć pożądany kształt. Zabieg trwa zaledwie 2-5 minut. Włoski usuwane są jednym pociągnięciem. Dyskomfort jest więc mniejszy i trwa krócej, niż przy usuwaniu każdego włoska osobno pęsetą.

Zobacz na filmie instruktażowym jak wykonać regulację brwi woskiem

Błędy niemile widziane

Najczęściej pojawiają się niestety na prośbę klientki, która jest przekonana, że w cienkich brwiach będzie wyglądać najlepiej lub skrócenie linii łuku brwiowego jest w jej przypadku doskonałym pomysłem. Jako specjalista powinnaś wskazać najlepsze dla klientki rozwiązanie, wyjaśniając, jaki kształt brwi najlepiej podkreśli jej atuty. Dużym błędem jest zbyt cienki łuk brwiowy i pozbycie się dużej ilości włosków. Brwi bardzo rzadko wracają do swojego naturalnego kształtu. Naruszając naturalną linię brwi i zdecydowanie skracając linię łuku brwiowego, wymalujemy na twarzy klientki zdziwioną minę, niestety uśmiech nie zawsze pomaga się jej pozbyć.

Aktualnie obserwujemy powrót do naturalności i lekkości. Kształt brwi powinien być zgodny z linią luku brwiowego, przesadnie ich nie podkreślamy, ale też nie usuwamy włosków w nadmiarze. Natura każdego obdarza wyjątkowym wyglądem, należy więc ją w tym wspierać, a nie zmieniać efekty jej pracy.

Przeczytaj także wpis wyraziste brwi są w modzie, zbyt wąskie nie

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *