Tonowanie włosów. Bezpieczna koloryzacja

Tonowanie włosów. Bezpieczna koloryzacja włosów

Tonowanie włosów. Bezpieczna koloryzacja

Farbowanie włosów jest zabiegiem ingerującym w strukturę włosów. Oznacza to, że często powtarzany może je osłabić, a tego raczej chcielibyśmy uniknąć. Trudno jest jednak powstrzymać się przed kolejnym zabiegiem, kiedy dostrzegamy niechciany odcień kilku pasm, odbiegających kolorem od całości. To naturalne zjawisko, które występuje częściej u kobiet rozjaśniających włosy i farbujących je na blond. Przywrócić im blask i zdrowy wygląd można, decydując się na tonowanie włosów. W ten sposób unikamy konieczności częstej koloryzacji i tym samym chronimy włosy przed osłabieniem. Idealnie!

Bezpiecznie i skutecznie… ale czym właściwie jest tonowanie włosów?

Tonowanie włosów. Bezpieczna koloryzacja

Jest to zabieg, którego głównym celem jest korekta koloru włosów. Wykorzystuje się do tego specjalne preparaty cieniujące o bardzo bogatym i dobrym dla włosów składzie. Znajdują się w nich witaminy i minerały oraz wiele innych składników odżywczych, które odbudowują strukturę włosów, wzmacniają pasma, a także nadają im gładkości i odpowiedniej struktury. W związku z tym tonowanie włosów to zabieg „naprawczy”, co nie oznacza, że efekty zawsze są następstwem błędów wcześniej przeprowadzonej koloryzacji. Tak naprawdę zmiana koloru na włosach jest procesem naturalnym i niekiedy jest nieunikniona. Dotyczy to w szczególności włosów farbowanych na blond i rozjaśnianych. Dlatego farbowane blondynki powinny mieć świadomość, że istnieje ryzyko pojawienia się na ich włosach żółtych i wyblakłych odcieni, co jest efektem utleniania się koloru. Tonowanie włosów jest jednak ratunkiem także dla pań w brązie i rudości. To kolory, wykazujące się tendencją do blaknięcia.

Dzięki tonowaniu kolor staje się żywszy, bardziej intensywny, powraca do swojego pierwotnego odcienia. Bardzo docenianą zaletę zabiegu jest brak penetracji pigmentu w strukturę włosa. To powoduje, że nie jest on narażony na zniszczenie. Jednocześnie jednak kolor, który uzyskujemy przy tonowaniu wypłukuje się i trzeba zabieg powtarzać. To jednak świetny sposób, aby częściej odświeżać kolor i unikać nieestetycznych odrostów.

Utrzymane w dobrym tonie

Czy tonowanie włosów to opcja dla każdego i czy każda kobieta będzie zachwycona efektem? Tak naprawdę warto spróbować tej zmiany niezależnie od kolorów włosów. Największe zalety z pewnością dostrzegą blondynki, u których kolor wraz z upływem czasu traci swój blask, matowieje, a także pojawiają się żółte refleksy. To właśnie tonowanie włosów skutecznie je niweluje i ochładza kolor. To też świetny sposób, aby nieco kreatywniej podejść do swojego wizerunku i zaszaleć z nowym kolorem. Tonowanie wykorzystuje się do tworzenia ciekawej poświaty w pastelowych barwach, np. różu lub fiolecie.

Jeżeli mamy do czynienia z włosami ciemnymi, to tonowanie przywróci intensywność kolorom wypłowiałym i wypłukanym. Im pigment jest ciemniejszy, tym szybciej się wypłukuje… niestety. Jednocześnie jednak zabieg pozwala pozbyć się ciepłego odcienia oraz nabłyszcza włosy.

Rodzaje tonerów do włosów

Tonowanie włosów - bezpieczna koloryzacjaZabieg wykonujemy z wykorzystaniem tonerów, które mieszamy z delikatnym oksydantem. Możemy wybierać spośród kilku rodzajów tego produktu. Najczęściej stosowanym, przede wszystkim przez profesjonalistów, jest pasta w tubce, wygodna i zapewniająca (dość) trwały i widoczny efekt. Alternatywą jest galaretka w słoiczku, która sprawdza się dobrze tylko w przypadku korekty koloru. Tonowanie włosów można wykonać też z wykorzystaniem płukanki, która raczej jest stosowana w domowych warunkach, a efekt nie należy do najtrwalszych.

tonowanie włosów - bezpieczna koloryzacja

Blaknięcie koloru, żółte podtony, utrata blasku i intensywności koloru nie muszą oznaczać konieczności ponownego, stosunkowo wczesnego farbowania włosów. Wystarczy kolor odświeżyć, decydując się na nieingerujący w strukturę włosa zabieg – tonowanie włosów. To również doskonała metoda na wtłoczenie w pasma dużej porcji witamin i minerałów.

Zobacz w jak używać toner do włosów Kosswell Matiza 01

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *