Dziecięcy fryzjer. Mały klient na fotelu fryzjerskim

Dziecięcy fryzjer - mały klient na fotelu fryzjerskim

Dziecięcy fryzjer. Mały klient na fotelu fryzjerskim

Dziecięcy fryzjer, czyli jak obsługiwać dzieci w salonie fryzjerskim

Jak dobrze ugościć małego klienta, aby czuł się on dobrze w Twoim salonie i oczywiście wyszedł z niego z uśmiechem na twarzy? Trzeba zadbać o właściwe wyposażenie, które trafi w jego gust i przy okazji zachęci do kolejnej wizyty. Dziecięcy fryzjer jest coraz bardziej rozchwytywany, a maluchy znacznie chętniej niż kiedyś siadają na fryzjerskim fotelu. Dlaczego? Ponieważ mogą one skorzystać z fryzjerskiego fotelika dziecięcego w kształcie samochodu, przejrzeć się w lusterku ozdobionym pandą czy też poczuć słodki zapach szamponu. W dziecięcym salonie fryzjerskim musi być kolorowo. Jak więc go urządzić?

W odpowiednim kolorze

Dzieci zwracają uwagę na kolory, które są we wnętrzach. Zatem wybrana przez Ciebie farba nie może być przypadkowa. Jako dziecięcy fryzjer powinieneś wykazać się umiejętnościami właściwego dopasowania koloru do wieku, a także preferencji swojego klienta. Doskonale sprawdzi się słoneczny żółty. Rozjaśni pomieszczenie, ożywi wnętrze, a całość będzie kojarzyła się bardzo pozytywnie, ze słońcem i ciepłem. Możesz też zdecydować się na uspokajający i odprężający zielony. Jego obecność zwiększa poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu nawet podczas pierwszej wizyty maluch będzie odczuwał większy komfort. Na ścianach niech pojawią się dodatkowe dekoracje, np. w postaci naklejek zwierzątek czy postaci z bajek. Skorzystaj z gotowych szablonów lub wykorzystaj swoje umiejętności manualne i stwórz coś samemu. Taki dziecięcy fryzjer z pewnością zyska sympatię małego klienta… od samego wejścia.

Profesjonalne meble fryzjerskie

Pomimo że jest to dziecięcy fryzjer to nie możesz zapominać o profesjonalnych meblach fryzjerskich. Koniecznie zadbaj o komfort i wygodę swoich klientów. Maluchy mają zazwyczaj mnóstwo energii, ponadto nie tak łatwo jest je zainteresować czymś przez dłuższy czas. Spokojne siedzenie w jednym miejscu to dla nich duże wyzwanie. Dlatego zwykły fotel fryzjerski zamień na fryzjerski fotel dla dzieci. Występuje w wielu kształtach i formach. Dla chłopców koniecznie musi być to samochód z kierownicą i klaksonem. Dziewczynka poczuje się jak prawdziwa księżniczka, kiedy zasiądzie na różowym fotelu z kryształkami. Fotele muszą mieć regulowaną wysokość, abyś mógł komfortowo wykonywać swoją pracę.

Dziecięcy fryzjer musi też oferować możliwość kontrolowania zmian, jakie zachodzą na głowie małego klienta. Przy każdym stanowisku niech pojawi się lustro, ale niekoniecznie takie zwykłe. Do wnętrza pasować będzie idealnie lustro z motywem zwierzaków.

Typowa poczekalnia się nie sprawdzi, ale…

…kącik do zabawy już tak. To świetne rozwiązanie do salonów fryzjerskich, w których głównymi, a może nawet jedynymi klientami, są dzieci. Maluchy szybko się nudzą, a czasami będą zmuszone poczekać na swoją kolej. Będą oczywiście same szukały sobie zajęcia, być może będzie to zabawa w chowanego, berka czy też coś zupełnie innego, co zakłócać będzie Twoją pracę. Dlatego lepiej wcześniej jest się odpowiednio przygotować. Profesjonalny dziecięcy fryzjer swoim klientom zapewnia miejsce do zabawy. Nie musi być to duży kącik, ale warto jest go wyposażyć np. w miękkie pufy i stolik. Na półkach niech znajdą się kredki, malowanki, kartki do rysowania, gry i książeczki do czytania. Zdecyduj się raczej na takie zabawki, które trudno jest rozrzucić po całym pomieszczeniu.

Dziecięcy fryzjer nagradza grzecznych klientów

Jak zachęcić malucha do ponownego odwiedzenia Twojego salonu? Oczywiście największą motywacją będzie dla niego nagroda. Powinieneś wiedzieć, że dla wielu dzieci wizyta u fryzjera to duży stres, szczególnie ta pierwsza. Zasługują więc na nagrodę za wytrwałość i dobre sprawowanie. Dziecięcy fryzjer powinien w swojej „magicznej szufladzie” mieć małe drobiazgi dla grzecznych klientów. To mogą być np. naklejki, cukierki, lizaki, malowanki, czy dyplom. Z takim upominkiem dziecko na pewno wyjdzie z Twojego salonu uśmiechnięte i chętniej do Ciebie wróci.

Salon fryzjerki z powinien być miejscem magicznym i kolorowym. Dziecięcy fryzjer z kolei przyjacielem, dobrym kumplem i uśmiechniętym czarodziejem. A jeśli dojdzie do tego znajomość aktualnych bajek, to sukces gwarantowany. Ponieważ każde dziecko jest zafascynowane przygodami jakiegoś bohatera bajkowego.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *