Praktyczne akcesoria fryzjerskie (nie)wielkiej wagi

Praktyczne akcesoria fryzjerskie (nie)wielkiej wagi

Praktyczne akcesoria fryzjerskie (nie)wielkiej wagi

Suszarka, prostownica, nożyczki fryzjerskie, zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych i jeszcze kilka niezbędnych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego… to już z pewnością masz! W pracy fryzjer potrzebuje jednak znacznie więcej, co oznacza, że trzeba zwracać uwagę na detale. Praktyczne akcesoria fryzjerskie okazują się potrzebne wtedy, kiedy ich brakuje. Do koloryzacji zawsze używasz tych samych farb, jednak za każdym razem dostrzegasz, że kolor jest inny niż poprzednio? Może to wina proporcji? A czy strzyżenie nie łatwiej jest wykonywać, podpinając kosmyki np. klamrami? Potrzebne Ci są praktyczne akcesoria fryzjerskie, które poprawią komfort i efekty Twojej pracy.

Praktyczne akcesoria fryzjerskie do koloryzacji

Farbować włosy można na kilka sposobów, o czym doskonale wiesz. Twoja klientka oczekuje jednak, że wykonasz koloryzację nie tylko z satysfakcjonującym dla niej efektem, ale też profesjonalnie, sprawnie i bez najmniejszych potknięć. Wykorzystaj praktyczne akcesoria fryzjerskie, aby zapobiec zabrudzeniom na ubraniu klientki i uzyskaniu niewłaściwego koloru. Potrzebować będziesz m.in. jednorazowej pelerynki fryzjerskiej oraz ręcznik, najlepiej jednorazowy. Zapobiegnie to zabrudzeniu ciała i ubrania klientki. Praktyczne akcesoria fryzjerskie do koloryzacji uzupełniamy również o pędzelek z grzebieniem. Przeznaczony jest do farbowania włosów, jak również wyczesywania. W celu przygotowania odpowiedniej mieszanki do koloryzacji, zawsze należy dokładnie odmierzać ilość poszczególnych składników. W przeciwnym razie efekt końcowy nie tylko nie będzie zadowalający, ale może być szkodliwy dla zdrowia włosów. Dlatego zawsze do przygotowywania farby używaj wagi fryzjerskiej.

Łatwiejsze strzyżenie

Wystarczą nożyczki fryzjerskie, nie jest to do końca prawda. Zapewne każdego dnia wykonujesz nawet kilkanaście strzyżeń, różnią się, ponieważ włosy cechują się inną strukturą, a także inny efekt chcemy osiągnąć. Aby ułatwić sobie codzienne obowiązki fryzjerskie, wyposażenie swojego salonu powiększ o praktyczne akcesoria fryzjerskie, tj. klipsy i klamry oraz karkówki i zmiotki. W czym właściwie mogą Ci pomóc? Klipsy przytrzymają podzielone pasma włosów. Przy pomoc karkówki lub zmiotki usuniesz obcięte włosy z ciała klientki, co wpłynie na jej komfort i Twoją higienę pracy.

Co robisz w sytuacji, kiedy chcesz zwilżyć włosy klientki? Problem zapewne pojawia się wtedy, jeżeli w salonie nie ma rozpylacza do wody. To bardzo niepozorny gadżet, bez którego jednak nie wykonamy strzyżenia na suchych włosach i nie przeprowadzimy niektórych zabiegów. Rozpylacze to praktyczne akcesoria fryzjerskie, które mogą być też oryginalną ozdobą stanowiska pracy. Dostępne są zarówno w typowych, tradycyjnych kształtach, jak też bardziej oryginalnym, jak np. mężczyzna, kobieta czy kulka.

Efektowne upięcia bez wpadki

Koloryzacja, strzyżenie i oczywiście stylizacja, to trzy podstawowe zabiegi fryzjerskie, jakie wykonuje się w salonie. Upięcia mogą być klasyczne lub przypominać prawdziwe dzieła sztuki, wykonujemy je na włosach różnej długości. W tym celu często potrzebne są niewielkie, ale praktyczne akcesoria fryzjerskie, jak wsuwki i kokówki. Oprócz uniwersalnych gumek recepturek używamy też gumek sprężynek, wypełniaczy do koka, gumek do włosów na haczyki typu ponytail hook, świetnie sprawdzających się przy długich i gęstych włosach oraz kolorowych mini frotek. Dzięki tym akcesoriom zyskasz możliwość tworzenia jeszcze oryginalniejszych i bardziej efektownych fryzur. Łatwiej Ci będzie zwyciężyć w walce z niesfornymi kosmykami i zaproponować fryzurę trwałą, która przetrwa całą taneczną noc.

Czy wiedziałeś, że te praktyczne akcesoria fryzjerskie są tak bardzo potrzebne? Zwracaj uwagę na detale, a Twoja praca będzie wydajniejsza, a efekty bardziej satysfakcjonujące dla Ciebie, jak też dla Twoich klientów.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *